Kingston Fury Beast KF432C16BBK2/64 64GB (32GB x2) DDR4 3200Mhz Non ECC DIMM
Manufacturer: Kingston | Model: KF432C16BBK2/64 | Product ID: 1838 | Warranty: Lifetime Warranty
16 in stock
100% Money Back Guarantee - Risk Free
Product Technical Specification
SKUKF432C16BBK2/64
EAN/UPC Code740617319804
BrandKingston
Memory Capacity64GB Kit (32GB x2)
Module Quantity2 Modules
Speed3200MHz (PC4-25600)
Error CheckNon-ECC
Model/Series/TypeFury Beast
Module TypeDIMM
CAS LatencyCL16
Form FactorDDR4
Rank2R (Dual Rank)
WarrantyLifetime
Pins288 Pin